مراسم عروسی

مهمانی عروسی چیست؟
مهمانی عروسی گروهی از افراد است که توسط زوجین برای حمایت و جشن گرفتن آنها در طول سفر از نامزدی تا ازدواج انتخاب می شود.
افرادی که برای شرکت در یک مهمانی عروسی انتخاب می شوند به طور معمول دوستان صمیمی و اعضای خانواده عروس یا داماد هستند.
آنها وظایف خاصی را انجام می دهند ، چه قبل از عروسی و چه در حین عروسی. برخی از این وظایف از جمله:
برنامه ریزی فعالیت های قبل از عروسی مانند دوش و مهمانی های لیسانس / لیسانس.
کمک به عروس و / یا داماد در لباس بزرگ و آماده شدن در روز بزرگ.
در حالی که زوجین نذورات خود را رد و بدل می کنند ، در این مراسم با ایستادن در آن شرکت می کنند.
از نظر تاریخی ، اعضای جشن عروسی شاهد یک ازدواج هستند و هر نوع اسناد قانونی لازم را امضا می کنند.
چه تفاوتی بین یک مهمانی عروسی و یک مهمانی عروس وجود دارد؟
مهمانی عروسی اصطلاحی برای کل گروهی است که در کنار زوجین در این مراسم شرکت می کنند – کنیزک افتخار ، بهترین همسر ، ساقدوش ها ، دامادها و هر بچه ای مانند دختر گل یا انگشتر.
اما مهمانی عروس فقط گروهی است که عروس برای حمایت از او در روز عروسی انتخاب کرده است.
به طور سنتی ، اعضای حزب عروس فقط از زنان تشکیل می شوند. با این حال ، هرچه تعداد بیشتری از زوجین تصمیم می گیرند کارها را به روش خود انجام دهند ، عروس دیگر فقط به انتخاب فقط زنان برای حضور در خدمه پشتیبانی خود محدود نمی شود. بنابراین اصطلاح “مهمانی عروسی” (یا حتی “خدمه تعهد”) اصطلاح مدرن تر و همه جانبه ای است که برای توصیف افرادی که زن و شوهر برای احاطه و حمایت از آنها در روز خاص خود انتخاب می کنند ، استفاده می شود.

چه کسی باید در مهمانی عروسی من باشد؟
افرادی که معمولاً در مهمانی عروسی قرار می گیرند سه دسته هستند:

خواهر و برادر: هر خواهر و برادر ، از جمله خواهر و برادر یا خواهر و شوهر آینده ، اغلب در لیست مهمانی عروسی هستند.
خانواده نزدیک: پسر عموها یا سایر اقوام نزدیک به سن زن و شوهر نیز اغلب مناسب مراسم عروسی هستند.
بهترین دوستان: عزیزترین دوست های عروس و / یا داماد یکی دیگر از گزینه های خوب برای مهمانی عروسی است – اما آنها باید دوستانی باشند که امتحان زمان را داشته باشند یا اراده کنند.
نقش های مهمانی عروسی سنتی
در عروسی های “میز سر” ، جشن عروسی با عروس و / یا داماد می نشیند. با داشتن “یک میز نازنین” ، این زوج جدا از جشن عروسی خود نشسته اند ، اما نزدیکترین دوستان و خانواده آنها هنوز در نزدیکی یکدیگر هستند.

در اینجا خلاصه ای از عناوین و نقش هایی که در یک مهمانی عروسی سنتی پیدا خواهید کرد ، و همچنین توضیحات طولانی تر در مورد اینکه انتظار می رود هر یک از این نقش ها چه کاری انجام دهد.

نکته حرفه ای: اگرچه این بخش های کتاب درسی مربوط به ازدواج زناشویی است ، اما شما انتخاب وظایف را کاملاً به عهده خود و شریک زندگی خود دارید. اگر می خواهید مهمانی مجردی خود را برنامه ریزی کنید ، به طور کامل از آن صرف نظر کنید یا از یک مهمانی عروسی برای آن موضوع صرف نظر کنید ، آنچه را که برای شما مناسب است انجام دهید. با این وجود که در هنگام برنامه ریزی عروسی خود به دنبال پشتیبانی خارجی هستید ، اطمینان حاصل کنید که از هر یک از افراد مهم زندگی خود به راحتی و واضح آنچه را که نیاز دارید بیان کنید تا بتوانند به شما کمک کنند تا یک روز مهم و معنادار را که انتظار دارید داشته باشید.


نگاهی سریع به نقش های مهمانی عروسی سنتی
بهترین مرد: شخص اصلی داماد.
Groomsman: شخص کمکی داماد.
خدمتکار افتخار: بانوی اصلی عروس.
مترون افتخار: بانوی اصلی عروس ، اما او ازدواج کرده است.
ساقدوش عروس: خانم های کمکی عروس.
جونیور ساقدوش عروس: معمولاً اعضای خانواده در سن میانسال یا فرزندان نزدیکترین عروس و داماد
کودکان گل: معمولاً جایی در سنین 3 تا 12 سالگی. گلبرگ.
حامل حلقه: معمولاً جایی در سنین 3 تا 12 سالگی. دارنده حلقه یا نشانه.
برنامه ریزی عروسی خود را در زولا ساده کنید
نگاهی دقیق به نقش های مهمانی عروسی سنتی
بهترین مرد: بهترین مرد عمدتا مسئول جنبه های اجتماعی جشن عروسی داماد است. انتظار می رود که او:

برای مهمانی لیسانس برنامه ریزی کنید.
کمک کنید تا دامادها در طول روز بزرگ به موقع نگهداری شوند.
به داماد کمک کنید و اطمینان حاصل کنید که همه چیز مورد نیاز او را در اختیار دارد.
در مواردی مانند تقسیم برنامه به میهمانان عروسی و یا طنین انداز قبل از مراسم کمک کنید.
به عنوان نگهبان حلقه های ازدواج (از جمله تحویل دادن آنها در لحظه صحیح مراسم) خدمت کنید.
هنگام پذیرایی سخنرانی کنید.
در مسئولیت های معمول دامادها سهیم باشید.
خدمتکار یا نام خانوادگی افتخار: به طور سنتی خدمتکار (یا مادربزرگ) افتخار در تمام مراسم قبل از عروسی که عروس در آن شرکت می کند شرکت می کند. وظایف پیش بینی شده خدمتکار خانم:

به برنامه ریزی یا میزبانی ناهار مهمانی عروس کمک کنید.
به برنامه ریزی یا میزبانی دوش عروس کمک کنید.
به برنامه ریزی یا میزبانی مهمانی مجردی کمک کنید.
مطمئن شوید که همه ساقدوش ها با مو و آرایش و به موقع در روز عروسی آماده هستند.
در ساعات آماده شدن نوشیدنی های تازه ارائه دهید.
در بخشهایی از مراسم دسته گل عروس را نگه دارید.
به عروس کمک کنید تا با لباس خود از دستشویی حرکت کند.
قبل از پذیرایی لباس عروس را به هم بزنید.
هنگام پذیرایی سخنرانی کنید.
در مسئولیت های معمول ساقدوش عروس سهیم است.
ساقدوش عروس و داماد

محل

سالن ضیافت که برای پذیرایی عروسی استفاده می شود
تا بعد از جنگ جهانی دوم ، جشن های عروسی معمولاً در خانه عروس برگزار می شد ، به هر سبکی از سرگرمی که در وسایل خانواده بود. [2] این ممکن است یک توپ بزرگ برای یک خانواده ثروتمند ، یک ناهار برای خانواده های طبقه متوسط ​​یا یک چای بعد از ظهر ، با کیک و لیموناد ، برای خانواده های طبقه کارگر باشد.

این انتخاب اساساً به اوضاع اقتصادی خانواده بستگی داشت و در بعضی موارد ، عروسی های دسته جمعی به عنوان راهی برای تقسیم هزینه ها مورد پسند قرار می گرفت. در آغاز قرن 20 ، سالن های رقص متداول شد و کسانی که قصد داشتند جشنی فراتر از آنچه خانه هایشان برگزار می کردند اجاره کنند. [3]

مکان های معمول برای جشن های عروسی اکنون شامل اتاق های مجالس هتل ، سالن های ضیافت ، مکان های عروسی ، سالن های اجتماعات ، سالن های اجتماعی در کلیسا یا مکان مقدس دیگری است که مراسم عروسی در آن برگزار شده است ، و به ویژه برای عروسی های کوچک ، رستوران ها و مهمانی های باغ در خانه. همچنین بسیاری از مشاغل کوچک وجود دارند که در تهیه مکان هایی برای تشریفات عروسی و جشن ها تخصص دارند.

خط دریافت
از نظر فنی ، برای پذیرایی ، به جای نوع دیگری از سرگرمی ، باید با خط دریافت از مهمانان استقبال کرد. در یک صف پذیرایی ، زوج تازه عروسی شده ، میزبانان و غالباً والدین آنها و هر مأمور افتخاری ، به ترتیب اولویت ایستاده و به نوبه خود به هر مهمان سلام می کنند.

هر میهمان با اولین (کمترین تقدم) نفر در صف سلام می کند و در صورت لزوم او را معرفی می کند. سپس نفر اول میهمان را به نفر بعدی در صف معرفی می کند ، و به مهمان بعدی روی می آورد. از آنجا که هر میهمان به درستی کمی بیشتر از نام خود (در صورت لزوم) و سلام و تبریک متعارف به هر شخص به نوبت صحبت می کند ، خط بدون تأخیرهای بی مورد به طور پیوسته پیش می رود.

آداب و رسوم غربی نیاز به حداقل یکی از میزبانان و زوج تازه ازدواج کرده ، به عنوان میهمانان افتخاری ، از مهمانان پذیرایی و احوالپرسی می کند ، اما سایر اعضای جشن عروسی ، والدینی که میزبان این مهمانی نیستند ، خواهر و برادرها و … نیازی به ایستادن در خط دریافت ندارند. معمولاً حضور در این زوجین معمولاً بیشتر است ، زیرا زوج های مدرن بیشتر از اینکه والدین خود را برگزار کنند ، عروسی خود را برگزار می کنند و هزینه آن را پرداخت می کنند.

پس از پذیرش رسمی هر میهمان به این روش ، خط دریافت به پایان می رسد و افرادی که موظف به ایستادن در آن بودند می توانند با میهمانان مخلوط شوند ، غذا بخورند و از مکالمه های گسترده تری لذت ببرند.

ورودی بزرگ
گزینه دیگر ، به ویژه در سواحل شرقی و غربی ایالات متحده ، محبوب است ، داشتن ورودی بزرگ به جای خط دریافت. [4] ورودی باشکوه ممکن است شامل ارائه بعضی یا همه جشن عروسی ، والدین و یا عروس و داماد باشد.

مهمانی عروسی معمولاً توسط یک مجری مراسم ، توستمستر ، دیسک جوکی ، یا رهبر گروه برگزار می شود. این کار ممکن است به همان روشی انجام شود که در مراسم عروسی از راهرو پایین می رفتند. این امر معمولاً بسیار سریعتر از یک خط دریافت است و ممکن است مهمانان قبل از ورود جشن عروسی نشسته باشند. علاوه بر این ، می تواند به خودی خود یک واقعه باشد و همانطور که آرزو می کند سرگرم کننده باشد. مقدمه ها ممکن است همراه با موسیقی و اطلاعات مربوط به هر شخص باشد تا آنها را به میهمانان معرفی کند. با این حال ، برخلاف خط پذیرایی ، به مهمانان فرصتی نمی دهد تا با هر یک از افراد ارائه شده صحبت کنند.

غذا
همچنین نگاه کنید به: صبحانه عروسی

عروس و داماد در جشن عروسی آمریکایی ها در سال 1955 کیک عروسی را بریدند.

کیک عروسی و تزیینات در یک جشن عروسی در ژاپن.
غذایی که در یک جشن عروسی سرو می شود با توجه به زمان عروسی و آداب و رسوم محلی تعیین می شود. غذا ممکن است از یک نوشیدنی غیر الکلی همراه با کیک عروسی گرفته تا شام های مفصل و چند دوره ای باشد. نوع غذا کاملاً با صلاحدید و بودجه میزبان انتخاب می شود زیرا هزینه های تهیه غذا برای عروسی ها بسیار افزایش یافته است. [5]

برخی از پذیرایی ها ، به ویژه اگر فرهنگ یا مراسم مذهبی جشن عروسی ، مشروبات الکلی یا رقص را منع کند ، تمرکز بر روی دسر است. میزبانان همچنین می توانند آداب و رسوم منطقه ای یا محلی را تکریم کنند ، مانند تهیه یک کیک مهم فرهنگی مانند کلوچه در فرانسه ، یا داشتن میز کوکی [6] همانطور که در پیتسبورگ [7] و برخی از مناطق اطراف آن جشن گرفته می شود.

کیک عروسی غالباً یک کیک لایه ای چند طبقه است که به طرز مفصلی با فراستینگ سفید تزئین می شود. بعضی از زوج ها کیک نمایش کوچکتری دارند که با کیک ورقه ای تکمیل می شود.

کیک داماد سنتی است که عمدتا در جنوب ایالات متحده مشاهده می شود. در دوران استعمار و ویکتوریا ، کیک عروس یخی سفید برای سلیقه های مردانه “خیلی سبک” تلقی می شد و انتخاب کیک دوم – معمولاً کیک میوه ای تیره و آغشته به مشروبات الکلی – نیز ارائه می شد. امروزه شکلات رواج یافته است ، اگرچه ممکن است کیک داماد از هر طعمی برخوردار باشد و معمولاً به عنوان چیز قابل توجهی برای داماد مانند سرگرمی یا ورزش مورد علاقه شکل گرفته یا تزئین می شود.

اگر غذای کامل سرو شود ، کیک عروسی معمولاً بعد از غذا سرو می شود. در غیر این صورت ، ممکن است کیک به محض دریافت خانواده از همه پذیرایی شود.

 

نان تست
مقاله اصلی: نان تست (افتخار)
در بیشتر کشورهای غربی ، چه قبل یا بعد از سرو غذا ، نان تست توسط اعضای جشن عروسی ساخته می شود و آرزوی سلامتی برای این زوج را دارد. معمولاً نان تست ها توسط پدر عروس ، داماد ، بهترین مرد و / یا کنیزک افتخار پیشنهاد می شود ، اگرچه هیچ لیست کاملاً لازم از افرادی که باید نان تست درست کنند یا در واقع هیچ شرطی برای تهیه نان تست وجود ندارد. [ 8]

روند جدید شامل افزودن نمایش اسلاید دی وی دی یا فیلم مونتاژ عکس است که شامل تصاویر همسران جدید در حال رشد و ملاقات است. اینها با استفاده از فیلمهای خانگی و عکسهای گرفته شده در طول زندگی زوجین ، ویرایش و موسیقی تنظیم شده اند. مونتاژ یا در تلویزیون یا مانیتور بزرگ یا با پروژکتور LCD نشان داده می شود. [9]

رقص

“A Gorals ‘Wedding” – رقص عروس و داماد

عروسی ارمنی ، رقص عروس
اگر رقص وجود داشته باشد ، زن و شوهر تازه ازدواج کرده به طور معمول رقص را با اولین رقص خود باز می کنند. [8] هنگامی که والس محبوب بود ، گاهی اوقات برای یک آهنگ عاشقانه “والس عروس” خوانده می شد ، اگرچه اکنون از سبک های رقص دیگر بیشتر استفاده می شود. عروس و داماد ممکن است تصمیم بگیرند که یک رقص رقص یا سایر رقص ها مانند کلوپ ، دیسکو یا حتی هیپ هاپ را انتخاب کنند.

40 نمودار برتر در حال تبدیل شدن به گزینه ای محبوب برای اولین رقص است – محبوب ترین اولین آهنگ رقص در عروسی های انگلستان در سال 2020 You Got Me Thinking است ، تصنیف راک نرم توسط جوشوا رادین. [10] اکنون زوجین به طور فزاینده ای برای عروسی خود دی جی رزرو می کنند. [11] قبل از عروسی ، تازه عروس ها DJ انتخاب می کنند و در مورد لیست پخش با آنها توافق می کنند. [12] به طور معمول ، عملکرد DJ پس از قسمت رسمی رسمی انجام می شود. [13]

به طور سنتی ، اندکی پس از آغاز رقص ، مهمانان بلافاصله به ترتیب اولویت ، دقیقاً مانند هر توپ دیگر ، به رقص می پیوندند. [8] در زمان های اخیر ، برخی از خانواده ها به مهمانان گفته اند تا بعد از تماشای دنباله ای گاه طولانی از رقص های “خاص” ، رقص را شروع نکنند. [8] به عنوان مثال ، پس از اولین رقص ، زوج تازه ازدواج کرده ممکن است با والدین و یا همسرانشان رقصند. با این حال ، هیچ الزامی برای رقصیدن افراد خاصی وجود ندارد ، چه بسا با هر شخص خاصی ، و دستورالعمل کاملاً ضروری برای شروع رقص برای زن و شوهر عروس ، خانواده های آنها یا مهمانی عروس وجود ندارد. [14]

سرگرمی

سرگرمی در یک جشن عروسی انگلیسی. برگزارکنندگان برای سرگرمی میهمانان دو خواننده اپرا استخدام کرده اند که در هنگام غذا آریا بخوانند. مادر داماد سرناد می شود.
مجالس عروسی غالباً زمانی است که زوجین می خواهند از پذیرایی از خانواده و میهمانان خود اطمینان حاصل کنند و گزینه های مختلفی مانند جوکی دیسک ، گروههای موسیقی زنده ، رقصنده های حرفه ای مانند رقصنده های سالن یا رقصنده های شکم ، شعبده بازها ، آتش نشانان ، کمدین ها و موارد دیگر برای اوج گیری جشن ها و برجسته سازی عروسی ، از سرگرمی های غیرمعمول استفاده می شود.

در آمریکا و سایر کشورها ، از جمله سرگرمی های مجلل در مراسم عروسی یک چیز تجملاتی است. DJ های عروسی با استخدام یک گروه موسیقی زنده در فرهنگ های مدرن محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند. در سال 2020 ، سرگرمی های عروسی بسیار متنوع است ، [15] اغلب مجلل و گران است. از چشمه های شکلات گرفته تا انتشار کبوترهای جفت گیری ، پیشخوان های آواز و کازینوهای سرگرم کننده همه چیز رایج شده است ، حتی انتظار می رود.

عزیمت، خروج
اغلب مراسم عزیمت عروس تازه عروس برگزار می شود. برنج یا دانه پرنده ، که نشان دهنده فراوانی است ، ممکن است به زوج در حال خروج پرتاب شود ، بذر پرنده توسط مدیران تأسیسات ترجیح داده می شود ، زیرا این کار نسبت به برنج به کار تمیز کردن کمتری نیاز دارد ، و جایگزین های جدید و بدون ظرفیتی مانند دمیدن حباب صابون یا زنگوله های کوچک حتی بیشتر مورد توجه کارکنان نظافت قرار می گیرد. [8]

از آنجایی که تازه عروس ها میهمان افتخاری هستند ، انتظار می رود که سایر مهمانان تا زمان ترک آنها در محل پذیرایی باقی بمانند و در نتیجه ، تحمیل طولانی مدت غیرمعقول مهمانان به این مهم برای سایر مهمانان است. [8] در برخی مواقع ، تازه عروسها مرخصی رسمی را ترتیب می دهند ، بنابراین میهمانان می توانند آزاد شوند و سپس بی سر و صدا از در دیگری برمی گردند.

هزینه
یک جشن عروسی کراوات سیاه در اتاق جامعه در هارتفورد ، کنتیکت برگزار شد.
یک جشن عروسی کراوات سیاه در اتاق جامعه در هارتفورد ، کنتیکت برگزار شد.
متوسط ​​هزینه یک عروسی ، از جمله مراسم و پذیرایی ، در ایالات متحده از سال 2016 ، متوسط ​​قیمت 35329 دلار است ، که سال به سال به طور مداوم افزایش می یابد ، همانطور که در انگلیس نیز هزینه متوسط ​​25،090 پوند است ، [16] نسبت به دو سال قبل تقریباً 7000 پوند [16] افزایش می یابد. در استرالیا هزینه 36200 دلار (AUD) است. تقریباً 50٪ از کل بودجه ازدواج یک زوج فقط برای پذیرایی هزینه می شود. این امر در درجه اول به دلیل هزینه غذا و الکل است. [17] طبق گفته ربکا مید ، نویسنده کتاب One Perfect Day ، صنعت عروسی یک صنعت عظیم است که سالانه 161 میلیارد دلار درآمد کسب می کند. [18]

دیگر سنت های غربی و فراتر از آن
سنت های عروسی بین کشورها ، و بین مناطق همان کشور متفاوت است. برخی از سنت های مشترک عبارتند از: